Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Przyjazd 16 paź
Wyjazd 17 paź
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Big Band Fabryka Wełny triumfuje!
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Rezerwuj online
12 czerwca 2018

Big Band Fabryka Wełny triumfuje!

Big Band Fabryka Wełny został zwycięzcą XXIII Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu. Jury pod przewodnictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego jednogłośnie przyznało I miejsce "Grand Prix"  dla zespołu z Pabianic. 

Big Band Festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych, na stałe wpisane w kalendarium imprez Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, który corocznie, w czerwcu jest miejscem spotkań najlepszych big bandów z całego kraju. Jest to jedyna tej rangi impreza w Polsce. Festiwal niezmiennie od kilkunastu lat ściąga do Nowotomyskiego Ośrodka Kultury rzesze miłośników dobrej muzyki.

Big Band „Fabryka Wełny” został powołany do życia w 2016 r. z inicjatywy muzyków Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz członków wielu znanych polskich zespołów jazzowych i rozrywkowych. Od tego czasu orkiestra pracuje pod patronatem hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach i fundacji „My Kochamy Pabianice”.

Big Band nazwał się "Fabryką Wełny" ze względu na podtrzymanie dawnych tradycji włókienniczo-muzycznych - niegdyś pod dachem hotelu mieściła się fabryka wełny. Jest to również ukłon w stronę historii jazzu, który zrodził się na polach bawełny właśnie, a także nawiązanie do słynnego jazzowego klubu w Nowym Jorku - "Cotton Club".

W najbliższym czasie Big Band Fabryka Wełny będziemy mogli usłyszeć w Łodzi. 20 czerwca zespół otworzy cykl koncertów "Piotrkowska kameralnie". Kilka dni później 23 czerwca odbędzie się w łódzkiej Wytwórni koncert z Krystyną Prońko, a 8 lipca big band wystąpi w Łasku na Festiwalu Róż.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Rezerwuj online
Newsletter
Zapisz się do newslettera
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij