Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Przyjazd 24 paź
Wyjazd 25 paź
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Pabianice z perspektywy Kostaryki
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Rezerwuj online
03 września 2019

Pabianice z perspektywy Kostaryki

Zapraszamy na wystawę malarską Michaela Picado.

Wystawa jest efektem projektu artystyczno-kulturalnego "Plener - pejzaż łączy dwa kraje, Polskę i Kostarykę".
14 polskich artystów, spędziło czas w Kostaryce, na plenerach, wykładach, warsztatach, spotkaniach na uczelniach i w pracowniach, interwencjach w przestrzeniach miejskich, inauguracjach wystaw indywidualnych i zbiorowych.

W Fabryce Wełny, będziemy mieć przyjemność poznać artystyczną wizję naszego miasta w twórczości Michaela Picado.

"W mojej twórczości wykorzystuję fascynację pop-artem, używając wyrazistych kolorów, akcentując cechy charakterystyczne twarzy, stosując duże pociągnięcia pędzla i plamy kolorów, one nadają kształt moim pracom. Prace nawiązują do realizmu - są figuratywne a czasami abstrakcyjne. Poszukuję innowacyjnych rozwiązań, każda praca jest dla mnie poszukiwaniem aury osoby czy motywu który maluję.
Mój styl jest mieszanką różnych wpływów zaczerpniętych od moich nauczycieli: Jorge Castillo, Fabio Herrera i Mario Maffioli oraz wielkich mistrzów malarstwa, którzy na drodze mojej kariery odegrali dużą rolę, m.in. Andy Warhol. Interesuje mnie Pop-art, malarstwo Renoira i impresjonizm Moneta. Gdy tworzę staram się uchwycić świetlistą atmosferę oraz kolor tak jak robili to dwaj wspaniali artyści Vincent van Gogh, Pablo Picasso. Inspirują mnie również postimpresjoniści, oraz poszukiwania ekspresji w malarstwie, mocne pociągnięcia pędzla, intensywność kolorów, które stosuję w moich pracach. Interesująca jest dla mnie również twórczość Jeana-Michela Basquiata, jego spontaniczność oraz zastosowanie abstrakcyjnych zabiegów a także wykraczanie poza bariery klasycznego malarstwa, które zmusza mnie do poszukiwań nowych rozwiązań i poszukiwania współczesnych form wyrazu."


Wernisaż odbędzie się 3 września (wtorek) o godz. 17:30, w pokoju 222 (2 piętro - na przeciwko biura notarialnego, wejście od ul. Zamkowej 2)
Wystawa będzie dostępna do. 30.09.2019 r. W przypadku zainteresowania, prosimy na miejscu skontaktować się z obsługą hotelu - tel. 517 739 418

Wstęp na wernisaż oraz wystawę - bezpłatny.

Dołacz do wydarzenia i bądź z nami na bieżąco! 


Polecamy!

wystawa malarska w hotelu fabryka welny michael picado


 

Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Rezerwuj online
Newsletter
Zapisz się do newslettera
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij