Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Arrival 24 Jan
Departure 25 Jan
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
KONCERT CHARYTATYWNY ORKIESTRY SMYCZKOWEJ PRIMUZ
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
24 March 2019

KONCERT CHARYTATYWNY ORKIESTRY SMYCZKOWEJ PRIMUZ

24.03.2019 zapraszamy do Fabryki wełny na wyjatkowy koncert. Zagra dla nas ceniona Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ. Tym razem spotkanie z muzyka ma wydźwięk charytatywny - gramy dla Pabianickiego Centrum Medycznego. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na remont Pabianickiego Centrum Rehabilitacji.

Orkiestra smyczkowa PRIMUZ powstała w roku 2012 na okoliczność jubileuszu 55-lecia Katedry Instrumentów Smyczkowych Akademii Muzycznej w Łodzi. Założycielem oraz szefem artystycznym zespołu jest wybitny polski skrzypek i kameralista Łukasz Błaszczyk. W skład orkiestry wchodzą najbardziej utalentowani studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiut orkiestry Kameralnej PRIMUZ był jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych roku 2012 w Łodzi. Koncert, w czasie którego młodzi muzycy wykonali utwory, m.in. Grażyny Bacewicz i Aleksandra Tansmana, wywołał żywy oddźwięk w Łódzkim środowisku muzycznym. Występ orkiestry uświetnił Krzesimir Dębski, dyrygując jednym z własnych utworów. Przez ostatnie dwa lata PRIMUZ realizowała projekt z Orkiestrą Kameralną z Telemarku, grając wspólne koncerty w Łodzi i w Norwegii. Zespół dwukrotnie wystąpił w koncertach z cyklu Środa Młodych w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w 2015 i 2015 roku. Mistrzowskie wykonania zyskały uznanie publiczności i organizatorów. W ramach AŻ Festiwalu w 2016 roku orkiestra zagrała wspólny koncert z Big Bandem Akademii, który poprowadził Tomasz Szymuś oraz wystąpiła z legendarnym pianistą jazzowym Adamem Makowiczem. Orkiestra towarzyszyła również Kevinowi Kennerowi w koncercie fortepianowym Fryderyka Chopina.

W marcu Orkiestrze towarzyszyć będą:
Łukasz Błaszczyk - dyrygent / kierownik artystyczny
Sławomira Wilga - solistka / skrzypce
Dominika Sznajder, Katarzyna Sut, Julia Iskrzycka - śpiew


Bilety w cenie 40 zł, do nabycia w recepcji hotelu Fabryka Wełny (wejście od ul. Grobelnej).
Koncert odbędzie się 24.03.2019 r., o godz. 17:00, w centrum konferencyjno-bankietowym (1 piętro).
Numer na bilecie decyduje również o przyporządkowanym miejscu siedzącym.

Gorąco polecamy!  Piękna muzyka - szczytny cel!

Organizatorzy koncertu: Akademia Muzyczna w Łodzi / Pabianickie Centrum Medyczne / Fundacja My Kochamy Pabianice / Fabryka Wełny Hotel & SPA
 

Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
Newsletter
Subscribe to the newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close