Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Przyjazd 25 sty
Wyjazd 26 sty
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice

Aflopark

Z MIŁOŚCI DO NATURY
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Rezerwuj online

Aflopark - z miłości do natury

W Ksawerowie i Pabianicach powstaje kompleks dwóch parków, które zachwycają różnorodnością kwiatów i wyjątkową zielenią. Obecnie otwarta jest pierwsza część – Aflopark Ksawerów. Ogród obfituje w setki gatunków kwiatów, w tym ok. 160 odmian róż, które latem mają swój najlepszy okres rozkwitania. Do tej kolekcji dochodzą kwiaty z grup liliowców, powojników czy hortensji, a to wszystko zwieńczone jest wysokiej jakości trawnikami, po których można spacerować nawet boso. Urozmaiceniem krajobrazu są wyjątkowe chochoły, które zostały stworzone przez łódzką grupę artystyczną. To tylko 7 min jazdy autem od hotelu Fabryka Wełny!

 

Oficjalne otwarcie

Oficjalne otwarcie

3 lipca 2020 r. Aflopark Ksawerów został uroczyście otwarty. Prace nad przygotowaniem ogrodu trwały niemal rok. Nad całością czuwa architekt krajobrazu, którego pasję możemy podziwiać również w hotelu Fabryka Wełny. Otwarcie pabianickiej części Parku nastąpi jesienią, dając łącznie ok. 5 ha wyjątkowego terenu.

Raj w mieście

Raj w mieście

Aflopark to prawdziwa kwiatowa oaza spokoju, w której spotkasz się z naturą i poznasz niestandardowe odmiany roślin. Ogrody to przede wszystkim kwiaty, natomiast oprócz nich będziemy mieć jeszcze kilka innych atrakcji. W parku po stronie Pabianic powstaje min. oczko wodne, skrzynie z ziołami, owocowe drzewa, wąwóz, nie zabraknie również zielonych i miękkich trawników. 

Zapraszamy na stronę internetową oraz fanpage parków: 

 

Zapraszamy na spacer

Zapraszamy na spacer

Aflopark, mieszczący się w Ksawerowie przy ulicy Widzewskiej 7a, otwarty jest od środy do piątku w godzinach 12:00-18:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10:00-18:00.
Bilety ulgowe kosztują 10 zł, natomiast normalne 15 zł.
Goście pobytowi Fabryki Wełny mogą cieszyć się urokami natury bezpłatnie, natomiast Pary Młode, których wesele odbyło się w hotelu mogą skorzystać z malowniczego pleneru podczas sesji zdjęciowych.

Sprawdź jak dotrzeć
Pyszna przerwa

Pyszna przerwa

Odwiedzających Aflopark, zapraszamy do restauracji mieszczącej się przy ogrodach. W weekendy polecamy grillowe menu, pyszną kawę oraz orzeźwiającą lemoniadę. Dania przygotowywane są pod wodzą Szefa Kuchni hotelu Fabryka Wełny - Wiesława Bobera. 

 

Zobacz także
Basen
Na ostatnim piętrze budynku hotelowego znajduje się nowoczesny, efektowny basen z wyjściem na taras słoneczny na dachu.
Zobacz więcej
Basen
kręgielnia maszynownia
Kręgielnia wyposażona w elektroniczny system liczenia punktów, pozwala na rozgrywanie różnego rodzaju turniejów i gier towarzyskich.
Zobacz więcej
kręgielnia maszynownia
Fitness Formownia
Formownia to najnowocześniejszy klub fitness klasy Premium usytuowany w Pabianicach.
Zobacz więcej
Fitness Formownia
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Rezerwuj online
Newsletter
Zapisz się do newslettera
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij