Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Arrival 25 Jan
Departure 26 Jan
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Big Band Fabryka Wełny triumfuje!
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
12 June 2018

Big Band Fabryka Wełny triumfuje!

Big Band Fabryka Wełny został zwycięzcą XXIII Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu. Jury pod przewodnictwem Jana Ptaszyna Wróblewskiego jednogłośnie przyznało I miejsce "Grand Prix"  dla zespołu z Pabianic. 

Big Band Festiwal to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych, na stałe wpisane w kalendarium imprez Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, który corocznie, w czerwcu jest miejscem spotkań najlepszych big bandów z całego kraju. Jest to jedyna tej rangi impreza w Polsce. Festiwal niezmiennie od kilkunastu lat ściąga do Nowotomyskiego Ośrodka Kultury rzesze miłośników dobrej muzyki.

Big Band „Fabryka Wełny” został powołany do życia w 2016 r. z inicjatywy muzyków Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz członków wielu znanych polskich zespołów jazzowych i rozrywkowych. Od tego czasu orkiestra pracuje pod patronatem hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach i fundacji „My Kochamy Pabianice”.

Big Band nazwał się "Fabryką Wełny" ze względu na podtrzymanie dawnych tradycji włókienniczo-muzycznych - niegdyś pod dachem hotelu mieściła się fabryka wełny. Jest to również ukłon w stronę historii jazzu, który zrodził się na polach bawełny właśnie, a także nawiązanie do słynnego jazzowego klubu w Nowym Jorku - "Cotton Club".

W najbliższym czasie Big Band Fabryka Wełny będziemy mogli usłyszeć w Łodzi. 20 czerwca zespół otworzy cykl koncertów "Piotrkowska kameralnie". Kilka dni później 23 czerwca odbędzie się w łódzkiej Wytwórni koncert z Krystyną Prońko, a 8 lipca big band wystąpi w Łasku na Festiwalu Róż.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
Newsletter
Subscribe to the newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close