Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Arrival 16 Oct
Departure 17 Oct
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice

Aflopark

Z MIŁOŚCI DO NATURY
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online

Aflopark - z miłości do natury

W Ksawerowie i Pabianicach powstaje kompleks dwóch parków, które zachwycają różnorodnością kwiatów i wyjątkową zielenią. Obecnie otwarta jest pierwsza część – Aflopark Ksawerów. Ogród obfituje w setki gatunków kwiatów, w tym ok. 160 odmian róż, które latem mają swój najlepszy okres rozkwitania. Do tej kolekcji dochodzą kwiaty z grup liliowców, powojników czy hortensji, a to wszystko zwieńczone jest wysokiej jakości trawnikami, po których można spacerować nawet boso. Urozmaiceniem krajobrazu są wyjątkowe chochoły, które zostały stworzone przez łódzką grupę artystyczną. To tylko 7 min jazdy autem od hotelu Fabryka Wełny!

 

Oficjalne otwarcie

Oficjalne otwarcie

3 lipca 2020 r. Aflopark Ksawerów został uroczyście otwarty. Prace nad przygotowaniem ogrodu trwały niemal rok. Nad całością czuwa architekt krajobrazu, którego pasję możemy podziwiać również w hotelu Fabryka Wełny. Otwarcie pabianickiej części Parku nastąpi jesienią, dając łącznie ok. 5 ha wyjątkowego terenu.

Raj w mieście

Raj w mieście

Aflopark to prawdziwa kwiatowa oaza spokoju, w której spotkasz się z naturą i poznasz niestandardowe odmiany roślin. Ogrody to przede wszystkim kwiaty, natomiast oprócz nich będziemy mieć jeszcze kilka innych atrakcji. W parku po stronie Pabianic powstaje min. oczko wodne, skrzynie z ziołami, owocowe drzewa, wąwóz, nie zabraknie również zielonych i miękkich trawników. 

Zapraszamy na stronę internetową oraz fanpage parków: 

 

Zapraszamy na spacer

Zapraszamy na spacer

Aflopark, mieszczący się w Ksawerowie przy ulicy Widzewskiej 7a, otwarty jest od środy do piątku w godzinach 12:00-18:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10:00-18:00.
Bilety ulgowe kosztują 10 zł, natomiast normalne 15 zł.
Goście pobytowi Fabryki Wełny mogą cieszyć się urokami natury bezpłatnie, natomiast Pary Młode, których wesele odbyło się w hotelu mogą skorzystać z malowniczego pleneru podczas sesji zdjęciowych.

Sprawdź jak dotrzeć
Pyszna przerwa

Pyszna przerwa

Odwiedzających Aflopark, zapraszamy do restauracji mieszczącej się przy ogrodach. W weekendy polecamy grillowe menu, pyszną kawę oraz orzeźwiającą lemoniadę. Dania przygotowywane są pod wodzą Szefa Kuchni hotelu Fabryka Wełny - Wiesława Bobera. 

 

Zobacz także
Swimming pool
A modern and spectacular swimming pool with access to a terrace on the roof is located on the last floor of the hotel building.
See more
Swimming pool
maszynownia bowling alley
The bowling alley is equipped with an electronic scoring system and allows you to play a variety of tournaments and friendly games.
See more
maszynownia bowling alley
Formownia Fitness Club
Formownia is the most modern premium fitness club situated in Pabianice.
See more
Formownia Fitness Club
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
Newsletter
Subscribe to the newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close