Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Arrival 25 Jan
Departure 26 Jan
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Listopadowy koncert Big Bandu Fabryka Wełny
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
10 November 2018

Listopadowy koncert Big Bandu Fabryka Wełny

Serdecznie zapraszamy 10 listopada, na wyjątkowy koncert Big Band-u Fabryka Wełny upamiętniający odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Z okazji 100-rocznicy, usłyszymy tylko polskie utwory w wyjątkowych aranżacjach!

Big Band Fabryka Wełny to inicjatywa muzyków z województwa łódzkiego, którzy założyli dużą orkiestrę rozrywkową. Siedzibą zespołu jest hotel Fabryka Wełny.

Skład zespołu to klasyczny big band: 5 saksofonów, 4 puzony, 5 trąbek i czteroosobowa sekcja rytmiczna. Wśród muzyków znajdują się nauczyciele akademiccy, muzycy Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Teatru muzycznego w Łodzi, członków wielu znanych polskich zespołów jazzowych i rozrywkowych. Wraz z zespołem występują również znani wokaliści i instrumentaliści.

Repertuar Big Bandu to przede wszystkim. muzyka swingowa. Słuchacze mają możliwość posłuchania na żywo muzyki ze "złotej ery jazzu" z polowy ubiegłego wieku, kiedy to grały słynne orkiestry Glenny Millera, Benny Goodmana, czy Duka Ellingtona. W repertuarze nie brakuje również klasycznej muzyki tanecznej w oryginalnych aranżacjach, którą tak rzadko wykonuje się na dzisiejszych balach i przyjęciach. Na koncertach można również usłyszeć transkrypcje utworów klasycznych oraz klasyczne marsze J. Sousy, do dzisiaj z powodzeniem grane przez duże orkiestry jazzowe. Dodatkowo Big Band zachwyca również kompozycjami własnymi.

Koncert odbędzie się 10/11/2018 o godz. 19:00, w centrum bankietowym hotelu Fabryka Wełny (1 piętro)
Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale wymaga okazania darmowej wejściówki, którą można odebrać w recepcji hotelowej do dnia 9.11.2018 r.  - WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI ZOSTAŁE ODEBRANE

 

Polecamy!

Big Band Fabryka Wełny Koncert

Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
Newsletter
Subscribe to the newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close