Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Arrival 25 Jan
Departure 26 Jan
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Tango Show z Gwiazdami
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
25 October 2018

Tango Show z Gwiazdami

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie muzyką, Tango Show z Gwiazdami - jak za dawnych lat, zachwyci każdego miłośnika wyszukanych dźwięków! 

18 listopada 2018 r., o godz. 18:00 w Fabryce Wełny odbędzie się koncert SawarS Tango Orquesta z udziałem gwiazd - śpiewaczki Lali Czaplickiej, wybitnego aktora Daniela Olbrychskiego oraz mistrzów tanga - Anny Iberszer i Piotra Woźniaka.

Założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha, jedyny w Polsce i jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry oraz składem do dawniej istniejących w Argentynie 'Orquesta Tipica'. Po wielu tangowych doświadczeniach muzyków współtworzących tak wybitne zespoły jak: Tangata Quintet, czy Machina del Tango, artyści postanowili rozpocząć nową tangową podróż tworząc SawarS Tango Orquesta. 
W programie SawarS Tango Orquesta usłyszymy przede wszystkim tanga okresu 20 lecia międzywojennego Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, ale także innych wybitnych kompozytorów tego gatunku, jak Gardela, Rodrigueza, Gade, czy Piazzolli. Kompilacja kompozycji polskich i argentyñskich repertuaru zespołu nawiązuje do kolebki i wzoru stylu, czyli tanga argentyńskiego, ale także odnosi się i pielęgnuje ogromny dorobek twórczości tangowej kompozytorów okresu międzywojennego.

Goście specjalni koncertu, to wybitna Polska śpiewaczka - Lala Czaplicka, córka legendarnego śpiewaka scen operowych - Jerzego Czaplickiego, który śpiewał z orkiestrą Jerzego Petersburskiego w Adri - najsłynniejszym lokalu rewiowym przedwojennej Warszawy oraz Daniel Olbrychski, niekwestionowany "król" polskiego kina, wybitny aktor teatralny i filmowy.
Muzycy SawarS Tango Orquesta, to wybitni wirtuozi, laureaci wielu prestiżowych nagród i festiwali w Polsce i za granicą. 

Anna Wandtke - skrzypce
Grzegorz Bożewicz- bandoneon
Piotr Kopietz - bandoneon
Marcin Olak - gitara
Mirosław Feldgebel - fortepian
Sebastian Wypych - kontrabas/kierownictwo artystyczne oraz
Lala Czaplicka - śpiew
Daniel Olbrychski - recytacje
Anna Iberszer i Piotr Woźniak - para mistrzów tanga


Koncert odbędzie się 18/11/2018 o godz. 18:00, w centrum bankietowym hotelu Fabryka Wełny (1 piętro)

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale wymaga okazania darmowej wejściówki, którą można odebrać w recepcji hotelowej do dnia 17.11.2018 r.
Uwaga - jedna Osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.  - WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI ZOSTAŁE ODEBRANE
Po koncercie serdecznie zapraszamy na rozsztrzygnięcie konkursu kulinarnego Smaki Pabianic. 

Polecamy!


 

Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
Newsletter
Subscribe to the newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close