Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Arrival 25 Jan
Departure 26 Jan
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Pabianice z perspektywy Kostaryki
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
03 September 2019

Pabianice z perspektywy Kostaryki

Zapraszamy na wystawę malarską Michaela Picado.

Wystawa jest efektem projektu artystyczno-kulturalnego "Plener - pejzaż łączy dwa kraje, Polskę i Kostarykę".
14 polskich artystów, spędziło czas w Kostaryce, na plenerach, wykładach, warsztatach, spotkaniach na uczelniach i w pracowniach, interwencjach w przestrzeniach miejskich, inauguracjach wystaw indywidualnych i zbiorowych.

W Fabryce Wełny, będziemy mieć przyjemność poznać artystyczną wizję naszego miasta w twórczości Michaela Picado.

"W mojej twórczości wykorzystuję fascynację pop-artem, używając wyrazistych kolorów, akcentując cechy charakterystyczne twarzy, stosując duże pociągnięcia pędzla i plamy kolorów, one nadają kształt moim pracom. Prace nawiązują do realizmu - są figuratywne a czasami abstrakcyjne. Poszukuję innowacyjnych rozwiązań, każda praca jest dla mnie poszukiwaniem aury osoby czy motywu który maluję.
Mój styl jest mieszanką różnych wpływów zaczerpniętych od moich nauczycieli: Jorge Castillo, Fabio Herrera i Mario Maffioli oraz wielkich mistrzów malarstwa, którzy na drodze mojej kariery odegrali dużą rolę, m.in. Andy Warhol. Interesuje mnie Pop-art, malarstwo Renoira i impresjonizm Moneta. Gdy tworzę staram się uchwycić świetlistą atmosferę oraz kolor tak jak robili to dwaj wspaniali artyści Vincent van Gogh, Pablo Picasso. Inspirują mnie również postimpresjoniści, oraz poszukiwania ekspresji w malarstwie, mocne pociągnięcia pędzla, intensywność kolorów, które stosuję w moich pracach. Interesująca jest dla mnie również twórczość Jeana-Michela Basquiata, jego spontaniczność oraz zastosowanie abstrakcyjnych zabiegów a także wykraczanie poza bariery klasycznego malarstwa, które zmusza mnie do poszukiwań nowych rozwiązań i poszukiwania współczesnych form wyrazu."


Wernisaż odbędzie się 3 września (wtorek) o godz. 17:30, w pokoju 222 (2 piętro - na przeciwko biura notarialnego, wejście od ul. Zamkowej 2)
Wystawa będzie dostępna do. 30.09.2019 r. W przypadku zainteresowania, prosimy na miejscu skontaktować się z obsługą hotelu - tel. 517 739 418

Wstęp na wernisaż oraz wystawę - bezpłatny.

Dołacz do wydarzenia i bądź z nami na bieżąco! 


Polecamy!

wystawa malarska w hotelu fabryka welny michael picado


 

Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
Newsletter
Subscribe to the newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close