Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice +48 42 206 88 88 recepcja@fabrykawelny.pl
Arrival 25 Jan
Departure 26 Jan
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Wystawa sztuki Pabianiczanki
Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
12 October 2019

Wystawa sztuki Pabianiczanki

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 12 października (sobota) o godz. 17:00.

O idei wystawy:

Symbolem historii naszego miasta są kobiety, prząśniczki. Nad tympanonem dawnego kantoru firmy Krusche & Ender kobieca postać dumnie wznosi wrzeciono ponad dachami miasta. A kim są współczesne pabianiczanki? Co stanowi trzon ich tożsamości? Jaka jest ich sztuka?

Virginia Woolf pisała, że kobieta, by móc pisać wiersze albo powieści potrzebuje 500 funtów rocznego dochodu oraz własnego pokoju zamykanego na klucz. Od tamtej pory własny pokój stał się symbolem przestrzeni twórczej oraz artystycznej i intelektualnej swobody kobiet. I taka idea przyświeca tej wystawie: pragniemy wykreować miejsce dla nieskrępowanej, wolnej twórczości. Najlepsze w byciu kobietą i artystką jest to, że dla każdej z nas to znaczy coś innego. Chociaż prezentowane artystki są bardzo różne, jest coś, co łączy je wszystkie - Pabianice, miasto, w którym się wychowały. Miejsce dorastania zakorzenia się głęboko w podświadomości twórczyni i może stanowić źródło inspiracji. Rodzinne miasto budzi rozmaite asocjacje.
Wystawa to z jednej strony afirmacja różnorodności, a z drugiej dostrzeżenie wartości we współpracy, próba stworzenia wspólnoty wokół tego, co nas łączy - Pabianic.

O Artystkach:
"Jesteśmy i pabianiczankami, artystkami - studentkami i absolwentkami wydziałów sztuki z różnych uczelni w Polsce. Swoje debiuty artystyczne mamy już za sobą: nasze prace były eksponowane na wystawach indywidualnych lub zbiorowych. W swoim dorobku mamy też wyróżnienia i nagrody."

Na wystawie będzie można zobaczyć prace: Ewy Markiewicz, Lindy Lemon, Anny Piechury, Laury Jerzak, Doroty Kozłowskiej, Justyny Szymańskiej.

>> Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco! <<

Wernisaż odbędzie się 12 października (sobota) o godz. 17:00, w pokoju 222 (2 piętro - naprzeciwko biura notarialnego, wejście od ul. Zamkowej 2)

Wystawa będzie dostępna do. 30.10.2019 r. W przypadku zainteresowania, prosimy na miejscu skontaktować się z obsługą hotelu - tel. 517 739 418

Wstęp na wernisaż oraz wystawę - bezpłatny


Serdecznie zapraszamy!  

Fabryka Wełny Hotel & SPA, Pabianice
Book online
Newsletter
Subscribe to the newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close